Qeveria japoneze shton masat e luftimit të dukurisë së vetvrasjeve në vend | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Qeveria japoneze shton masat e luftimit të dukurisë së vetvrasjeve në vend

Tokio: Qeveria japoneze ka shtuar masat kundër shkallës së lartë të vetvrasjeve në vend. Ajo ka nxjerr rregullore të reja të cilat parashohin parandalimin dhe këshillimin e të rrezikuarëve për vetvrasje dhe familjeve të tyre. Qëllim është që deri në vitin 2016 të zvogëlohet shkalla e vetvrasjeve për 20 përqind. Në vitin e kaluar sipas të dhënave zyrtare vetvrasje kanë kryer 32 mijë japonezë.

 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlT
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlT