Qeveria amerikane i ka ulur shpresat që lidhen me Konferencën ndërkombëtare për Lindjen e Afërt | Gjermania - Tregu i punës | DW | 21.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Qeveria amerikane i ka ulur shpresat që lidhen me Konferencën ndërkombëtare për Lindjen e Afërt

Qeveria amerikane i ka ulur shpresat që lidhen me Konferencën ndërkombëtare për Lindjen e Afërt, e cila do të mbahet javën e ardhshme. Por megjithatë ajo shpreson që Izraeli dhe palestinezët të nxiten për negociata paqeje përmes bisedimeve në shtetin federal amerikan Marilend (Maryland), bëri të ditur ministria e jashtme në Uashington. Në konferencën që do të mbahet më 27 nëntor janë ftuar rreth 40 vende dhe organizata. Nga të ftuarit megjithatë është përjashtuar Lëvizja radikale islamike Hamas, e Rripit të Gazës. Para fillimit të konferencës, kuarteti i paqes për Lindjen e Afërt do të takohet në Uashington.

 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CQ8N
 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CQ8N