PYETESORI:Shitësja Marina Paul nga Weiterstadt | PORTA GJERMANE | DW | 26.04.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

PORTA GJERMANE

PYETESORI:Shitësja Marina Paul nga Weiterstadt

default

Emri: Marina Paul

Mosha: 29

Vendlindja: Saratov, Rusi

Gjendja civile: Beqare, por bashkëjetoj, pa fëmijë.

Profesioni: Shitëse

Arsimi: Shkollë e lartë për turizëm në Rusi

Si e filloj ditën? Me një ritual. Duhet të pi me qetësi një çaj.

Çfarë më duket tipike gjermane? Përpikmëria, organizimi dhe burra të gjatë e simpatikë.

Çfarë është tipike për mua? Pantofla banje me çorape të bardha.

Pika ime më e fortë është: E fortë dhe ambicioze.

Gesichter Deutschlands Fragebogen MaPaF2

Pika ime më e dobët: Tortat.

Çfarë preferoj të bëj në kohën e lirë? Të lexoj, të udhëtoj, të vozis me anije, të takoj miq, të shkoj tek prindërit, të luaj piano dhe të mësoj gjuhë të huaja.

Cila është gjella ime më e preferuar? Ku di dhia, ç'është tagjia?

A mund të na e kallëzoni recetën? Jo. Recetat e mamasë sime janë të fshehta.

Cila është muzika që dëgjoni? Latino, Mark Medlock

Për çfarë do të doje të kishe më shumë kohë? Për familjen time, për shokun tim, për të lexuar dhe për të udhëtuar nëpër botë.

Kur mendoj për të ardhmen, atëherë...? Një familje e lumtur me shokun tim dhe që prindërit e mi të vijnë në Gjermani.

Motoja e jetës sime... ? Për çdo problem ka një zgjidhje.

Autor: Genevieve Baer

Redaktoi:Mathias von Hein

 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/N6W4
 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/N6W4