PYETESORI: Prodhuesi i velave të anijeve Nils Molkentin | PORTA GJERMANE | DW | 26.04.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

PORTA GJERMANE

PYETESORI: Prodhuesi i velave të anijeve Nils Molkentin

default

Emri: Nils Molkentin

Mosha: 26 vjeç

Vendlindja: Malet në ishullin Rügen

Gjendja civile: beqar

Fëmijë? Asnjë

Profesioni: Prodhues velash

Shkolla/Kualifikimi: Kam maturën

Si e nis ditën ? Asgjë e veçantë: Nuk ngrihem heret, në mengjez më duhet një gjysmë ore në banjë, ha diçka dhe pastaj nisem për në punë...

Gesichter Deutschlands NiMoF2

Çfarë është për mua tipike gjermane? Këmbëngulja dhe vullneti

Çfarë është tipike për mua? Më duket se jam i zellshëm – së paku në punë, i përzemërt dhe i komunikueshëm

Ana ime më pozitive është: Stabiliteti dhe besnikëria

Dobësia ime më e madhe: I shtyj gjërat për shumë kohë, derisa t'i kryej.

Çfarë kam dëshirë të bëj më shumë në kohën e lirë? Surfing sipas erës, surfing sipas erës, surfing sipas erës... ;-) - natyrisht më së miri me shokët, të bëj shaka me shokët, Snowboarden, dhe të udhëtoj natyrisht.

Cila është gjella ime e preferuar? P.sh. Burritos, spageti bolonjeze apo carbonara, makaronat (pasta) në përgjithësi, por edhe mishi dhe peshku.

Na e thoni recetën? Unë nuk kam receta të përcaktuara, gatuaj me ato, që më ndodhen në shtëpi, prandaj recetat variojnë.

Gesichter Deutschlands NiMoF3

Çfarë muzike dëgjoj? Të ndryshme: Foo Fighters, Pearl Jam, Jack Johnson, Moby, Gossip, Die Ärzte ....mund të numëroja edhe shumë të tjerë!

Përse do të doja të kisha kohë? Për të bërë udhëtime.

Kur mendoj për të ardhmen atëherë…? Më duhet të them, se nuk mendoj aq shpesh për të ardhmen. Nuk bëj plane të mëdha. Një herë për një herë shijoj lirinë. Pas disa vjetësh do të doja të kisha ndoshta një familje të vogël me gruan e duhur në ishullin tim të vogël

Motoja e jetës sime? Të më pëlqejë ajo, që bëj.

 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/N77d
 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/N77d