PYETESORI: Mjekja e urgjencës | PORTA GJERMANE | DW | 26.04.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages
Reklamë

PORTA GJERMANE

PYETESORI: Mjekja e urgjencës

default

Emri: Dr. Dagmar Zillig

Mosha: 52 vjeç

Vendlindja: Ebersvalde

Gjendja civile: E martuar

Fëmijë? Jo

Profesioni: Mjeke e urgjencës(me specializim në kirurgji)

Shkolla/Kualifikimi: Maturë/Studimi në mjekësi

Si e nis ditën ? Me një kafe

Çfarë është për mua tipike gjermane? Pantallona të shkurtra, fanellë pambuku, pantofla birkenstock, çorape, aparati fotografik.

Gesichter Deutschlands DaZiF2

Çfarë është tipike për mua personalisht? Sinqeriteti

Ana ime më pozitive është: Që kam mbetur e re

Dobësia ime më e madhe është: Më pëlqen të ha dhe pastaj shëndëshem

Çfarë kam dëshirë të bëj më së shumti në kohën e lirë? Sportet e ujit (lundrim me anije me vela, zhytje), të lexoj dhe të udhëtoj!!

Cila është gjella ime e preferuar? Peshk dhe ëmbëlsirë

Çfarë muzike dëgjoj? Muzika pop e viteve 80-të dhe muzika klasike

Përse do të doja të kisha më shumë kohë? Për tim shoq

Kur mendoj për të ardhmen atëherë…? Gëzohem kur më kthehet burri nga udhëtimi në det

Motoja e jetës sime është? Nuk kam. Të bëj pohime të tilla më duket e panatyrshme

 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/N76x
 • Data 26.04.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/N76x