Putin kërkon alternativë për Organizatën Botërore të Tregtisë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 10.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Putin kërkon alternativë për Organizatën Botërore të Tregtisë

Shën Peterburg: Presidenti rus Vladimir Putin kërkoi një alternativë për Organizatën Botërore të Tregtisë. Në Forumin e ekonomisë botërore në Shën Peterburg Putin tha se OBT është arkaike, jodemokratike dhe jofleksibile. Ajo para së gjithash mbron interesat e vendeve të pasura. Presidenti rus propozoi si alternativë themelimin e institucioneve rajoanle euroaziatike për tregtinë e lirë. Rusia ka vite që përpiqet për antarësim në OBT.

 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkt
 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkt