Pse malësorët e Rugovës nuk e duan vijën e demarkacionit? | Ballina | DW | 26.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Pse malësorët e Rugovës nuk e duan vijën e demarkacionit?

Çështja e pazgjidhur e vijës së demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi është kthyer në një pengesë për Kosovën, sidomos për liberalizimin e vizave. Për Deutsche Wellen malësorët e Rugovës rrëfejnë se pse kanë frikë nga demarkacioni?

Shiko videon 04:07