Pse është historike vizita e Bushit në Shqipëri? | Ballkani | DW | 11.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Pse është historike vizita e Bushit në Shqipëri?

Analisti politik, Aleksander Çipa mbi viziten e Presidenti amerikan Xhorxh Bush

Bush në Shqipëri me kryeministrat e Shqipërisë, Maqedonisë, Kroacisë

Bush në Shqipëri me kryeministrat e Shqipërisë, Maqedonisë, Kroacisë

I ftuar ne studion e Deutsche Welles ne Tirane, pa kaluar as 24 ore nga vizita e presidentit amerikan atje eshte analisti politik, Aleksander Çipa qe do te shprehe opinionin e tij lidhur me rendesine e kesaj vizite, mesazhet e Presidentit amerikan lidhur me statusin e Kosoves, integrimin e Shqiperise ne NATO dhe domosdoshemerin e bashkepunimit politik maxhorance- opozite si faktor kryesor i plotesimit te standarteve per anetaresim ne Aleancen Atlantike.

 • Data 11.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArUP
 • Data 11.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArUP
Reklamë