Presidenti i Bundestagu-t Lammert nuk do të kandidojë më | Politika | DW | 17.10.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Reklamë

Politika

Presidenti i Bundestagu-t Lammert nuk do të kandidojë më

Presidenti i Bundestagu-t Lammert nuk do të kandidojë më në vitn 2017.

Presidenti i Bundestagu-t Norbert Lammert (CDU) nuk do të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në vjeshtën e vitit 2017. Lammert (67 vjeç) e njoftoi këtë në një letër drejtuar zyrës së qarkut të CDU-së në Bochum, tha zëdhënësi i parlamentit Ernst Hebeker.

Albanien Tirana Norbert Lammert mit Ilir Meta (picture-alliance/dpa/Press Office Of Albanian Parliam)

Lammert për vizitë në Tiranë më 22 prill 2016

Presidenti i Bundestagu-t Norbert Lammert ka qenë disa herë për vizita të ndryshme edhe në Shqipëri dhe në Kosovë.