Presidenti francez viziton Kinën | Gjermania - Tregu i punës | DW | 25.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Presidenti francez viziton Kinën

Presidenti i Francës Nikolas Sarkozi ka udhëtuar për një vizitë shtetërore në Kinë. Pas një programi turistik në mbrëmje ai do të takohet me presidentin kinez Hu Jintao. Në qendër të bisedimeve priten të jenë politika zhvillimorenë Afrikë, mbrojtja e ambientit dhe para së gjithash marrëdhëniet ekonomike.

 • Data 25.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CStv
 • Data 25.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CStv