Presidenti afgan i shpëton një sulmi të talebanëve | Gjermania - Tregu i punës | DW | 10.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Presidenti afgan i shpëton një sulmi të talebanëve

Kabul: Presidenti afgan Hamid Karzai i shpëtoi i panëduar një sulmi të talebanëve radikal islamik. Siç njoftoi një zëdhënës i qeverisë, talebanët shkrepën një raketë në drejtim të një tubimi ku presidenti Karzai ishte duke mbajtur një fjalim. Sulmi është kryer në provincën Ghasna. Raketat nuk kanë qëlluar objetivin dhe masa e njërëzve bashkë me presidentin kanë shpëtuar të paprekur nga ky sulm. Një zëdhënës i talebanëve e konfirmoi sulmin.

 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqku
 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqku