Pas anëtarësimit në NATO Shqipëria është në stadin e modernizimit të forcave të armatosura të saj | Ballkani | DW | 14.03.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Pas anëtarësimit në NATO Shqipëria është në stadin e modernizimit të forcave të armatosura të saj

Kjo do të arrihet duke bërë reforma, por dhe duke shtuar buxhetin e destinuar për ushtrinë.

default

Modernizimi i të forcave të armatosura përfshin disa aspekte konkrete ne afate konkrete. Deri në fund të këtij viti ushtria shqiptare do të jetë vetëm me trupa profesioniste. Inventari i mjeteve dhe pajisjeve të saj do të pasurohet me helikopterë modernë, transportjerë të blinduar, si dhe përdorimin e aparaturave të sofistikuara për ruajtjen e monitorimin e bregdetit dhe hapësirës ajrore.

Autor: Arben Muka
Redaktor: Pandeli Pani

Audio dhe video për temën

 • Data 14.03.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/MSjV
 • Data 14.03.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/MSjV
Reklamë