Partia Socialiste e Shqipërisë shpallet anëtare me të drejta të plota e Internacionales Socialiste. | Politika | DW | 31.10.2003
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Politika

Partia Socialiste e Shqipërisë shpallet anëtare me të drejta të plota e Internacionales Socialiste.

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë sot u festua anëtarësimi i Partisë socialiste të Shqipërisë me të drejta të plota në internacionalen socialiste. Kryetari i socialistëve Fatos Nano mblodhi në pallatin e Kongreseve simpatizantët dhe anëtarët e partisë socialiste për të festuar këtë ngjarje, të cilën Nano e cilësoi si një nga ngjarjet më të shënuara në historinë e kësaj partie.

Nana e cilësoi partinë socialiste si forcën politike më aktive, e cila ka marrë inisiativa politike jo vetëm brenda vendit e në rajon por edhe në botë.

Në fjalimin e tij Fatos Nano ju bëri thirrje socialistëve për të ruajtur solidaritetin në radhët e kësaj partie dhe kohezionin e brendshëm. Ai përmendi vlerat e kësaj partie të cilat çuan në këtë anëtarësim, mes të cilave transparencën e saj dhe qënien në krye të gjithë transformimeve demokratike që janë ndërrmarë në Shqipëri në këto vite.


 • Data 31.10.2003
 • Autor Ani Ruci Tiranë
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqwB
 • Data 31.10.2003
 • Autor Ani Ruci Tiranë
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqwB