Paraqitje e dobët ndërkombëtare e ekipeve gjermane | Gjermania - Tregu i punës | DW | 09.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Paraqitje e dobët ndërkombëtare e ekipeve gjermane

Dy barazime dhe katër humbje. Eshtë ky bilanci shumë i dobët i ekipeve futbollistike gjermane këtë javë në arenën ndërkombëtare. Pas dy humbjeve dhe një barazimi në Ligën e kampionëve, ekipet gjermane ishin po aq të dobëta edhe në kupën UEFA. Bajerni i Mynihut befasoi për të keq duke barazuar në stadiumin e vet, kundër ekipit anglez Bolton me rezultat 2:2. Para publikut të vet Nyrnbergu humbi nga ekipi tjetër anglez, Everton 0:2. Ndërsa Bajeri i Leverkuzenit humbi në Moskë nga Spartaku me rezultat 2:1.

 • Data 09.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5q3
 • Data 09.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5q3