Pandeli Majko jep dorëheqjen nga dy postet në PS | Ballkani | DW | 11.04.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Pandeli Majko jep dorëheqjen nga dy postet në PS

Fato Nano thotë se "mbaroi faza e uzurpimit të Partisë Socialiste".

Tirana

Tirana

Pas debateve dhe mosmarrveshjeve që u shënuan gjatë Kongresit të në Partinë Socialiste, të martën më 10 prill dha dorëheqjen nga posti i Sekretarit të
Përgjithshëm dhe kryetar i grupit parlamentar, Pandeli Majko.

Majko ishte në grupin e drejtuesve në PS që kanë kundërshtuar qëndrimet e
kryetarit Edi Rama, pë reforma të thella në parti dhe për provokimin e
zgjedhjeve të parakohshme.

Ndërkohë që ish kryetari i PS, Fatos Nano, ka lëshuar kritika të ashpra ndaj pasardhësit të tij Rama, duke deklaruar se në Kongresin e së hënës "mbaroi faza e uzurpimit të Partisë Socialiste".

Nano la të nënkuptohej se që këtej e tutje do të ishte aktiv në politikën e
majtë, kur u shpreh se "ka ardhur koha të marrim partinë".

 • Data 11.04.2007
 • Autor Arben Muka
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArWf
 • Data 11.04.2007
 • Autor Arben Muka
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArWf
Reklamë