OSBE kërkon heqjen e gjendjes së jashtëzakonshme në Gjeorgji | Gjermania - Tregu i punës | DW | 12.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

OSBE kërkon heqjen e gjendjes së jashtëzakonshme në Gjeorgji

Organizata për Bashkëpunim dhe Siguri në Evropë, OSBE, ka kërkuar heqjen e menjëhershme të gjendjes së jashtëzakonshme në Republikën kaukaziane, Gjeorgji. "Përveç kësaj, duhet të rikthehet liria e mediave dhe të arrihen kushtet paraprake për një proces demokratik", tha i dërguari i posaçëm Josep Borreli, në përfundim të vizitës së tij dy ditore në kryeqytetin gjeorgjian,Tbilis. Në të njëjtën kohë, ai përshëndeti vendimin e presidentit Michail Saakashvili për zhvillimin e zgjedhjeve presidenciale në fillim të janarit. Të mërkurën e kaluar presidenti Saakashvili shpalli gjendjen e jashtëzakonshme në vend, pas protestave disa ditore të zhvilluara kundër qeverisë.

 • Data 12.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAQJ
 • Data 12.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAQJ