Opozita dhe organizatat ambientaliste të zhgënjyera me kompromisin e G8-ës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Opozita dhe organizatat ambientaliste të zhgënjyera me kompromisin e G8-ës

Berlin: Përfaqësues të opozitës dhe shoqatave për mbrojtjen e ambientit e pritën të zhgënjyera kompromisin për klimën të arritur në samitin e G8-ës. Përfaqësues të të gjelbërve dhe të majtistëve folën për vendime jo të detyrueshme dhe të pandikim. Apele urgjente në adresë të vendeve më të industrializuara të botës dolën nga Rostoku ku u mbajt një koncert shoqërues i samitit të G8-ës. Nën kryefjalën 'Zërat kundër varfërisë në Afrikë' rreth 80 mijë shikues ndoqën pikat muzikore të interpretuara nga 20 këngëtarë dhe grupe, në mesin e tyre edhe Herbert Grönemyer.

 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlV
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlV