Olmert shpreson se me palestinezët do të fillojnë negociata serioze | Gjermania - Tregu i punës | DW | 25.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Olmert shpreson se me palestinezët do të fillojnë negociata serioze

Kryeministri izraelit Ehud Olmert dhe ministrja e jashtme Zipi lIvni kanë udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku do të marrin pjesë në konferencën për Lindjen e Mesme. Para fluturimit Olmert shfaqi shpresën se konsultimet që të martën fillojnë në shtetin federal amerikan Merilend do të jenë pikënisje për negociata serioze për të gjitha çështjet e hapura mes Izraelit dhe palestinezëve. Qëllim i fundit janë dy shtete për dy popujë.
 • Data 25.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CStC
 • Data 25.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CStC