Olmert dhe Mubarak optimistë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 20.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Olmert dhe Mubarak optimistë

Pak ditë para fillimit të konferencës për Lindjen e Afërt në SHBA kryeministri izraelit Ehud Olmert dhe presidenti egjiptian Hosni Mubarak kanë shprehur optimizëm të matur për kapërcimin e konfliktit izraelito-palestinez. Pas një takimi në Sharm el Sheih të Egjiptit Olmert tha, se shpreson që në vitin 2008 të arrihet marrëveshja përfundimtare me palestinezët. Mubarak u tregua i gatshëm që të shkojë në Izrael, nqs kjo mund të ndihmojë për kapërcimin e konfliktit. Ministrat e jashtëm të shteteve arabe konsultohen të enjten dhe të premten në Kairo për qëndrimin e tyre ndaj konferencës për Lindjen e Afërt.

 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CPdw
 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CPdw