OKB kritikon Birmaninë,Korenë e Veriut dhe Iranit për shkelje të të drejtave të njeriut | Gjermania - Tregu i punës | DW | 21.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

OKB kritikon Birmaninë,Korenë e Veriut dhe Iranit për shkelje të të drejtave të njeriut

Komiteti i OKB-së për të drejtat e njeriut ka kritikuar Birmaninë, Korenë e Veriut dhe Iranin. Përmes një deklarate, komiteti ka dënuar dhunën e qeverisë ushtarake birmaneze kundër demonstruesve paqësorë. Korea e Veriut kritikohet për shkelje sistematike të të drejtave të njeriut. Komiteti është shprehur shumë i shqetësuar për gjendjen në Iran, ku sipas deklaratës, vihen në përdorim dënime poshtëruese, si rrahje me kamzhik ose prerje gjymtyrësh. Komiteti e refuzoi kërkesën e Iranit për të mos e konsultuar amandamentin e vendeve perëndimore.

 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CPsj
 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CPsj