Numri i viktimave nga cikloni arrin mbi 3 mijë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 20.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Numri i viktimave nga cikloni arrin mbi 3 mijë


Ekipet e shpëtimit ende vazhdojnë përpjekjet për të gjetur të mbijetuarit në zonat e Bangladeshit, që u goditën nga cikloni më shkatërrimtar në dekadën e fundit.Sipas të dhënave të ushtrisë , numri i të vdekurve mund të jetë më i lartë se 3 mijë. Anijet e shpëtimit dhe helikopterët po vazhdojnë kërkimet e mijëra të humburve në ishull dhe në gjirin e Bengalenit.

 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CJWD
 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CJWD