Një i vrarë dhe tre të plagosur nga shpërthimi i një autobombe në Liban | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Një i vrarë dhe tre të plagosur nga shpërthimi i një autobombe në Liban

Beirut: Si pasojë e shpërthimit të një autobombe në afërsi të kryeqytetit libanez humbi jetën një person. Tre punëtorë sirian pësuan lëndime kur masa shpërthyese u aktivizua në vendbanimin me shumicë të krishterë Suk Mosbeh në veri të Beirutit. Sipas të dhënave të policisë me këtë rast janë shkaktuar dëme të mëdha. Ky ishte shpërthimi i pestë në rajonin e Beirutit që prej fillimit të luftimeve mes ushtarëve dhe sktremistëve të Fatah al Islamit me 20 maj të këtij viti.
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlZ
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlZ