Nismë e re e Australisë në Paqësor për mbrojtjen e klimës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 07.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Nismë e re e Australisë në Paqësor për mbrojtjen e klimës

Edhe Australia do të ndërmarrë një nismë për mbrojtjen e klimës. Kryeministri John Howard tha se synon arritjen e një marrëveshjeje me vendet e APEC-ut që lagen nga oqaeni paqësor, e cila do të nënshkruhet gjatë samitit të shtatorit në Sidney. Sipas saj çdo shtet do të përcaktojë synimet e veta për mbrojtjen e klimës dhe do t'i kontrollojë ato. Howard tha se marrëveshja e Kiotos është euro-centrike dhe e diktuar nga lart. Si edhe SHBA Australia nuk e ka nënshkruar këtë marrëveshje.
 • Data 07.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqld
 • Data 07.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqld