Nga kandidati i dëshiruar në shënjestër të kritikave! | Politika | DW | 14.12.2006
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Politika

Nga kandidati i dëshiruar në shënjestër të kritikave!

Kofi Anan i dorëzon postin Ban Ki Monit

Kofi Anan

Kofi Anan

Në Nju Jork ditën e enjte (14.12) bëhet dorëzimi i shtabit: Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Kofi Anan i dorëzon postin pasardhësit koreano-jugor Bani Ki Mon.

Anani në përgjithësi mund të bëjë një retrospektivë pozitive të dhjetë viteve të fundit. Në vitin 2001 atij dhe OKB-së iu dha edhe çmimi Nobel i Paqes. Por ka pasur edhe kritika, kryesisht gjatë viteve të shkuara e në radhë të parë nga Uashingtoni.

 • Data 14.12.2006
 • Autor DW
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqnp
 • Data 14.12.2006
 • Autor DW
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqnp