Nga informatika te kinematografia - rrugëtimi dhe sfidat e Edon Rizvanollit | FOKUS | DW | 09.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Nga informatika te kinematografia - rrugëtimi dhe sfidat e Edon Rizvanollit

“T’padashtun” është një film me buxhet të vogël, por i bërë me dashuri të madhe. Gjashtë vjet i ka kushtuar Edon Rizvanollit prodhimi i tij i parë "fiction" me metrazh të gjatë, ku veç regjisë e skenarit, ai ka bërë edhe montazhin dhe luan edhe një rol të vogël. Prodhimi kosovaro-holandez i vitit 2017 ka fituar së paku katër çmime në festivale ndërkombëtare dhe është nominuar së paku tetë herë.

Shiko videon 03:02
Now live
03:02 minuta