Në Prishtinë qytetarët protestojnë kundër ndotjes së ajrit | Ballina | DW | 31.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Në Prishtinë qytetarët protestojnë kundër ndotjes së ajrit

Qindra qytetarë protestuan para selisë së qeverisë duke kërkuar që të ndërmerren masa kundër ndotjes së ajrit. Komuna e Prishtinës ka ndaluar përkohësisht veturat të hyjnë në qendër të qytetit si dhe shitjen e qymyrit, pasi shkaku kryesor i ndotjes janë industria, makinat dhe lëndët djegëse.

Shiko videon 01:52