Në Pakistan do të zhvillohen zgjedhjet e planifikuara në janar | Gjermania - Tregu i punës | DW | 05.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Në Pakistan do të zhvillohen zgjedhjet e planifikuara në janar

Pavarësisht nga gjendja e jashtëzakonshme, në Pakistan do të zhvillohen zgjedhjet e planifikuara në janar. Këtë e theksoi kryeministri Shaukat Aziu, sipas mediave shtetërore. Më parë, udhëheqja politike kishte lënë të kuptohej që votimet do të shtyhen. Pavarësisht nga presioni ndërkombëtar, forcat e sigurisë vepruan në të gjithë vendin me dhunë kundër demonstruesve. Në Karaci dhe në qytete të tjera policia përdori shkopinj gome dhe gaz lotsjellës dhe arrestoi qindra njerëz. SHBA i anulluan përkohësisht bisedimet për bashkëpunimin ushtarak dhe i kërkuan pushtetmbajtësit Pervez Musharaf të rivendosë rendin kushtetues në Pakistan. Qeveria gjermane i vuri pikëpyetje programeve të vecanta të ndihmës financiare.
 • Data 05.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C2wV
 • Data 05.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C2wV