Në Pakistan është arrestuar politikani i opozitës, Imran Khan | Gjermania - Tregu i punës | DW | 14.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Në Pakistan është arrestuar politikani i opozitës, Imran Khan

Në Pakistan është arrestuar politikani popullor i opozitës dhe ish stari i kriketit, Imran Khan. Ai u mor me vete nga policë civilë në një demonstratë studentore kundër gjeneralit president, Pervez Musharaf në qytetin Lahore, bëjnë të ditur agjencitë e lajmeve. Khani u fsheh, pasi Musharafi shpalli më 3 nëntor gjendjen e jashtëzakonshme. Akuza ndaj tij është se ka iniciuar demonstrimet kundër presidentit Musharraf.
 • Data 14.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CDqc
 • Data 14.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CDqc