Në konflikt me PKK Turqia llogarit me mbështetjen e SHBA-ve | Gjermania - Tregu i punës | DW | 04.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Në konflikt me PKK Turqia llogarit me mbështetjen e SHBA-ve

Në konflikt me Partinë Punëtore Kurde, PKK të ndaluar, pas konferencës ndërkombëtare për Irakun, Turqia llogarit mbështetjen
e SHBA. Këtë e theksoi kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, i cili do të takohet të hënën në Uashington me presidentin Xhorxh Bush. PKK liroi ndërkohë tetë ushtarë turq, të cilët i kishte rrëmbyer në fund të tetorit. Në përpjekjet për lirimin e tyre kishin ndërmjetësuar administrata rajonale turke dhe Partia DTP.
 • Data 04.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0uL
 • Data 04.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0uL