Në Heiligendamm fillon samiti i G8-ës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 07.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Në Heiligendamm fillon samiti i G8-ës

Heiligendamm: Nën masa të rrepta sigurie sot në Hajligendam fillon samiti i kryetarëve dhe kryeministrave të shtatë vendeve më të indusitrializuara të botës dhe Rusisë. Tema të samitit fillimisht janë gjendja e ekonomisë botërore dhe marrëdhëniet e vendeve të G8-ës me vendet në zhvillim. Gjatë ditës do të diskutohet edhe për mbrojtjen e klimës. Samiti në të cilin po marrin pjesë presidentët dhe kryeministrat e Gjermanisë, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Francës, Britanisë së Madhe, Italisë, Japonisë, Kanadasë dhe Rusisë u hap mbrëmë zyrtarisht me një darkë të përbashkët.

 • Data 07.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqlj
 • Data 07.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqlj