Muri ra, kufijtë u hapën | FOKUS | DW | 07.11.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Muri ra, kufijtë u hapën

Më 9 nëntor Gjermania feston 20 vjetorin e revolucionit paqësor të RDGJ. Muri ra, kufijtë u hapën. Një komb i tërë në ngazëllim. Në këtë dosier ne kemi mbledhur disa nga pikat kryesore të kthesës gjermane.

DW.COM

Audio dhe video për temën

 • Data 07.11.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/KQXd
 • Data 07.11.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/KQXd