Moska relativizon deklaratat e presidentit Putin | Gjermania - Tregu i punës | DW | 07.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Moska relativizon deklaratat e presidentit Putin

Heiligendamm: Në zënkat mbi sistemin e planifikuar amerikan të mbrojtjes raketore në Evropë një zëdhënës i qeverisë ruse relativizoi kërcënimet e fundit të presidentit Putin kundër Evropës. Deklarata e Putinit se raketat ruse është e mundur të drejtohen sërish ndaj objektivave në Evropë është hipotetike. Rusia nuk angazhohet për konfrontime dhe nuk dëshiron një luftë re të ftohtë, tha zëdhënësi i Kremlinit Dimitri Peskov në Heiligendamm.

 • Data 07.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqll
 • Data 07.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqll