Misioni i BE -së mes ndjekjes së kontrabandistëve dhe shpëtimit të refugjatëve | Ballina | DW | 23.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Misioni i BE -së mes ndjekjes së kontrabandistëve dhe shpëtimit të refugjatëve

eti Mesdhe është shndërruar vitet e fundit në një lloj varreze masive për mijëra refugjatë. Në përpjekje për të ikur nga luftërat, uria dhe mjerimi në vendet e tyre, ata gjejnë shpesh vdekjen në Mesdhe. Ndërsa përfituesit më të mëdhenj, janë kontrabandistët. Një mision ushtarak i BE-së po përpiqet me anije luftarake të parandojë bandat e kontrabandisteve.

Shiko videon 04:12