Ministri i jashtëm gjerman në Izrael | Gjermania - Tregu i punës | DW | 01.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Ministri i jashtëm gjerman në Izrael

Në kuadër të turit në Lindjen e Mesme, ministri gjerman i punëve të jashtme, Frank Valter Shtajnmajer (Walter Steinmeier) takohet sot me kryeministrin e Izraelit, Ehud Olmert dhe me presidentin palestinez, Mahmud Abaz. Shtajnamer do t´u shpjegojë të dy politikanëve planin e aksionit të BE-së të përpunuar prej tij për Lindjen e Mesme. Ky plan parashikon ndër të tjera ndihma të BE-së për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme si dhe krijimin e zonave të posaçme ekonomike. Gjithashtu parashikohet të përforcohet mbështetja për kualifikimin dhe pajisjen e policisë dhe drejtësisë.

 • Data 01.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Bzv2
 • Data 01.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Bzv2