Merkel: Do të përpiqem të bëj të mundshmen për Kosovën | Ballkani | DW | 06.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Merkel: Do të përpiqem të bëj të mundshmen për Kosovën

G8 diskuton për Kosovën të enjten gjatë drekës së punës

Në prag të samitit të G8ës në Heiligendamm kancelarja gjermane Angela Merkel ka premtuar se do të përpiqet që të arrijë një konsensus në çështjen e Kosovës. "Qëndrimet janë të ndryshme dhe nuk mund të pritet që ato të zhduken brenda natës. Ne duam të shfrytëzojmë atmosferën e këtushme dhe unë si kryetare e radhës e G8ës do të përpiqem të bëj të mundshmen. Është e rëndësishme që të dëgjojmë argumentat e njëri tjetrit", tha kryetarja e radhës e G8ës pak para takimit dypalësh me presidentin rus Vladimir Putin të mërkurën në mbrëmje. Kosova do të jetë në axhendë gjatë drekës së punës, që krerët e tetë shteteve do të zhvillojnë gjatë ditës së enjte.
 • Data 06.06.2007
 • Autor Deutsche Welle
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArUc
 • Data 06.06.2007
 • Autor Deutsche Welle
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArUc
Reklamë