Merkel bën vizitë të papritur në Afganistan | Gjermania - Tregu i punës | DW | 03.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Merkel bën vizitë të papritur në Afganistan

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbërritur në Kabul për vizitën e saj të parë në Afganistan. Vizita e kancelares gjermane për arsye sigurie u mbajt e fshehtë deri në momentet e fundit. Merkel do të bisedojë me presidentin afganas Hamid Karzai mbi situatën në Afganistan. Më pas ajo do të vizitojë dhe qendrën e trupave gjermane në kuadër të forcës paqeruajtëse ISAF në Masari Sharif.

 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0bX
 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0bX