Medalje për gjermanet në not | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 13.08.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Medalje për gjermanet në not

Daniela Schreiber, përshëndetet pas fitimit të medaljes së artë nga koleget e ekipit

Daniela Schreiber, përshëndetet pas fitimit të medaljes së artë nga koleget e ekipit

Gjermania Kristin Steuer ka fituar medalje ari në hedhje nga trampolina në kampionatin evropian të notit në Budapest.

Befasi shkaktoi edhe Jenny Mensing, që fitoi medaljen e bronxtë në 100 metra stil në shpinë.

Më parë Patrick Hausding dhe Stephan Feck siguruan medaljen e argjendtë në kërcim sinkron nga lartësia tre metër. Për Hausding ishte medalja e dytë e argjendtë në Budapest.

Autor: pg/re/SC/qu/Ina Verbica

Redaktoi: Auron Dodi

 • Data 13.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/On2x
 • Data 13.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/On2x