Medalje edhe në ditën e fundit | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 16.08.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Medalje edhe në ditën e fundit

Të rejat nga sporti i notit dhe nga futbolli.

Patrick Hausding, HUngari 2010

Patrick Hausding, Hungari 2010

NOT: Në ditën e fundit të Kampionatin Evropian të Notit në Budapest gjermanët kanë siguruar edhe tre medalje të tjera. Patrick Hausding dhe Sascha Klein arritën të marrin medaljen e artë në hedhjen sinkronë nga lartësia 10 metra. Medaljen e argjendtë e mori Silke Lippok në garën e notit 200 metra, stil i lirë, ndërsa Daniela Samulski mori argjend në garën 50 metra të notit shpinë.

Meuselwitz - Köln 0:2

Meuselwitz - Köln 0:2

FUTBOLL: Në lojërat e raundit të parë për Kupën e Gjermanisë të pesë ekipet e ligës së parë federative - Bundesligë kanë shënuar fitore dhe kanë kaluar në raundin tjetër. Ja edhe rezultatet:

Meuselwitz - Köln 0:2

Berliner AK - Mainz 1:2

Eintracht Trier - Nürnberg 0:1

Torgeloë - Hamburg 1:5 dhe

Münster - Wolfsburg 1:2.

Autor: Esat Ahmeti

Redaktoi: Aida Cama

 • Data 16.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OoYk
 • Data 16.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OoYk