Medalje e artë në Kampionatin Evropian për notaret gjermane | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 10.08.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Medalje e artë në Kampionatin Evropian për notaret gjermane

Notaret gjermane kanë fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Notit në Hungari në stafetën 4x100 metra në stilin e lirë.

Daniela Schreiber

Daniela Schreiber

Daniela Samulski, Silke Lippok, Lisa Vitting dhe Daniela Schreiber lanë pas në garën e Budapestit, Britaninë e Madhe dhe Suedinë.

Silke Lippok pas fitores tha: "Pra nuk kishte si të shkonte më mirë. Ishte tepër zbavitëse, mendoj se nesër për stilin krol 100 metra kjo fitore ishte një shenjë e mirë. Dy herë kampioni i botës, Paul Biedermann fitoi medaljen e argjendtë në garën 400 metra në stilin e lirë.(LA/ aca)

 • Data 10.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Ogfd
 • Data 10.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Ogfd