Machester United finalisti i parë i Champions-League | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 06.05.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Machester United finalisti i parë i Champions-League

Arsenal-i humbet ndeshjen me Machester United me rezultatin 3:1.

Cristiano Ronaldo, djathats, dhe Robin Van Persie i Arsenalit në ndeshjen për Champions League, 5 maj 2009

Cristiano Ronaldo, djathats, dhe Robin Van Persie i Arsenalit në ndeshjen për Champions League, 5 maj 2009

Mbajtësi i titullit, ekipi i Machester United, është kualifikuar si finalisti i parë i Ligës së Kampionëve në futboll. Në ndeshjen e kthimit në gjysëmfinale ekipi Arsenal-it humbi me rezultatin 3:1. Finalisti i dytë do të dalë sot nga ndeshja mes ekpit të FC Chelsea, ku luan dhe kapiteni i kombëtares gjermane Michael Ballack, me ekipin e Barcelonës. Ndeshja finale e Ligës së Kampionëve do të zhvillohen në Romë, më 27 maj.

 • Data 06.05.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Hkhj
 • Data 06.05.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Hkhj