Më 27 nëntor, Konferenca ndërkombëtare për Lindjen e Mesme në SHBA | Gjermania - Tregu i punës | DW | 21.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Më 27 nëntor, Konferenca ndërkombëtare për Lindjen e Mesme në SHBA

Konferenca Ndërkombëtare për Lindjen e Mesme do të zhvillohet më 27 nëntor në Anapolis pranë Uashingtonit. Këtë e bëri të ditur ministrja amerikane e punëve të jashtme, Kondolisa Rajs. Njëkohësisht, një zëdhënëse e presidentit Xhorxh Bush(George Bush) i uli shpresat nga takimi njëditor dhe tha se nuk mund të priten rezultate të drejtpërdrejta. Shpresohet që përmes kësaj konference Izraeli dhe palestinezët të nxiten për negociatat për "zgjidhjen dyshtetërore". - Sipas ministrisë së jashtme amerikane, në Anapolis janë ftuar të marrin pjesë mbi 40 organizata ndërkombëtare dhe shtete, mes tyre edhe Gjermania.

 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CPsl
 • Data 21.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CPsl