Luftime të ashpëra në Sri Lanka,shënohen 18 të vrarë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 10.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Luftime të ashpëra në Sri Lanka,shënohen 18 të vrarë


Gjatë luftimeve me trupat qeveritare në veri të Sri Lankës, sipas të dhënave të ushtrisë, janë vrarë të paktën 17 rebelë tamilë. Po ashtu, një ushtar ka humbur jetën, bëri të ditur një zedhënës i ushtrisë. Kryengritësit luftojnë, qysh prej më shumë se 20 vjetësh, për një shtet të pavarur tamil në veri dhe në lindje të vendit.Lufta civile, ndërkohë

 • Data 10.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C9z0
 • Data 10.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C9z0