Luftime në Pakistan - vriten 40 kryengritës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 17.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Luftime në Pakistan - vriten 40 kryengritës

Si pasojë e luftimeve në veriperëndim të Pakistanit sipas të dhënave ushtarake humbën jetën 40 kryengritës. Ushtria ka përdorur helikopterët dhe artilierinë e rëndë kundër ithtarëve militantë të një lideri shpirtëror radikal. Ai u kishte bërë thirrje banorëve të qytetit pakistanez Svat-Tal për një luftë të shenjtë kundër ushtrisë.

 • Data 17.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CINm
 • Data 17.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CINm