Lothar Matthäus shkon në Bullgari | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 22.09.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Lothar Matthäus shkon në Bullgari

Lothar Matthäus do të jetë traineri i ri i ekipit kombëtar të Bullgarisë.

default

Lothar Matthäus

Lojtari gjerman 49 vjeçar Lothar Matthäus, do të marrë një kontratë njëvjeçare dhe do të drejtojë ekipin bullgar në pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian 2012.

Kjo u bë e ditur nga shoqata bullgare e futbollit në Sofje. Bullgaria është stacioni i shtatë i Matthäusit si trainer në dhjetë vjet.

Kështu Matthäus vazhdon karrierën e tij në skenën e futbollit pas një pushimi 17 mujor. Karriera e tij impresionuese, por me sukses të kufizuar do e ketë stacionin e ardhshëm në Sofje. Kontrata e Matthäus është për një vit me obsionin për tu shtuar edhe dy vjet të tjera.

Me ekipin e ri ai do të shfaqet më 8 tetor në ndeshjen me Wales.

Autor: Mimoza Cika Kelmendi

Redaktoi: Eliana Xhani

 • Data 22.09.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PJHe
 • Data 22.09.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PJHe