Londra tronditet nga sulmet terroriste | FOKUS | DW | 07.07.2005
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Londra tronditet nga sulmet terroriste

Londer:Disa shperthime te fuqishme kane goditur rrjetin e hekurodhes se Londres.Nga keto detonime jane prekur stacioni hekurudhor i Liverpulit dhe Aldgate ne afersi qendres tregtare te Londres.Deshmitaret okular njoftojne se njerezit ne panik ikin me fytyra te pergjakura.Tani raportohet per dy te vdekur dhe 90 te plagosur.Nderkohe, policia e Londres njofton edhe per shperthime tjera ne dy stacione te autobusave ne qender te qytetit.Ne nje vend ka ka pasur shperthim policia ka gjetur material eksplozivi.I gjithe komunikacioni i tramvajave dhe autobusave eshte bllokuar.Nje kanal televiziv britanik njofton se ushtria eshte autorizuar qe te mbaje rendin ne qendra te qytetit.

 • Data 07.07.2005
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkf
 • Data 07.07.2005
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkf