Liga e Kampionëve: Bajerni i Mynihut - AS Rom 2:0 | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 16.09.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Liga e Kampionëve: Bajerni i Mynihut - AS Rom 2:0

Në ditën e dytë të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, ekipi kampion i Gjermanisë Bajerni i Mynihut ka fituar në fushën e tij kundër ekipit nënkampion të Italisë AS Rom me rezultatin 2:0.

Bajerni i Mynihut - AS Rom 2:0

Bajerni i Mynihut - AS Rom 2:0

Golat u shënuan nga Thomas Müller në minutën e 79-të dhe Miroslav Klose në minutën e 83-të. Pas fitores trajneri i ekipit të Bajernit Louis van Gaal u shpreh: "Unë mendoj se ne luajtëm mirë në fund, edhe pse të dyja ekipet vazhdimisht janë të detyruar t'i ofrojnë tifozëve lojë të mirë".

Rezultatet e tjera që u shënuan të mërkurën në mbrëmje janë: CFR Cluj – FC Basel 2:1, MSK Zilina – FC Chelsea 1:4, Olympique Marseille – Spartak Moskau 0:1, AC Mailand – AJ Auxerre 2:0, Real Madrid – Ajax Amsterdam 2:0, FC Arsenal – Sporting Braga 6:0, Schachtjor Donezk – Partizan Belgrad 1:0.

Autor: Mimoza Cika Kelmendi

Redaktoi: Esat Ahmeti

 • Data 16.09.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PDmF
 • Data 16.09.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PDmF