Leksioni 03 – Udhëtim për në Berlin | Radio D Teil 1 | DW | 09.04.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Radio D Teil 1

Leksioni 03 – Udhëtim për në Berlin

Filipi niset për në Berlin. Por e gjitha nuk del kaq punë e lehtë sa e mendonte. Moti i keq ia prish planet. Ndërkohë prezantohen disa personazhe.

Filipi është nisur me makinë për në aeroportin e Mynihut. Prej atje ai dëshiron të marrë avionin për në Berlin. Por siç parashikohej edhe në buletinin meterologjik, shira të fortë dhe furtuna bëjnë që udhëtimi të zgjasë më shumë se pritej.

Njëkohësisht, punonjësit e redaksisë së Radio D , si edhe Filipi dhe e ëma prezantohen në këtë ndodhi në forma të ndryshme. Llojet e ndryshme të prezantimit e bëjnë të qartë dallimin midis formës shoqërore dhe asaj zyrtare të prezantimit.

Shkarkoni