Kupa e Gjermanisë në futboll: Eliminohen Këlni dhe Frankfurti | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 24.09.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Kupa e Gjermanisë në futboll: Eliminohen Këlni dhe Frankfurti

Skela shënon dy herë kundër Mënhengladbahut

default

Ervin Skela (11) gjatë një takimi të mëparshëm.

Në raundin e dytë të kupës së Gjermanisë në futboll u regjistruan të papriturat e para. Dy ekipe të kategorisë së parë u eliminuan nga ekipe të kategorisë së dytë. Këlni humbi kundër Maincit 1:3, Frankfurti kundër Rostokut 1:2. Rezultatet e tjera të së martës ishin:


Aue - Bremen 1:2;

Kotbus - Mënhengladbah 3:0;

Shalke - Hanover 2:0;

Augsburg - Leverkuzen 0:2 dhe

1860 Mynih - Duisburg 5:4 pas njëmbëdhjetëmetërshave.

 • Data 24.09.2008
 • Autor Elert Ajazaj
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/FNvG
 • Data 24.09.2008
 • Autor Elert Ajazaj
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/FNvG