KQZ: PDK fituese e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 20.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

KQZ: PDK fituese e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë

Në Kosovë, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet paraprake, nga të cilat,fituese shpalli Partine Demokratike te Kosoves te udhehequr nga Hashim Thaçi.
PDK-ja kryeson me 34 për qind të votave, LDK-ja ka fituar 21.8%, AKR-ja 12.1%, LDD-ja 10.4%, AAK-ja me 9.95% dhe ORA 4.25%.Partitë e tjera që kanë marrë pjesë në zgjedhjet e së shtunës, kanë fituar gjithsej 7.3 për qind të votave.
Sipas këtyre rezultateve,PDK ka fituar edhe në shumicën e komunave të Kosovës, në 16 prej tyre.

 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CJXu
 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CJXu