Kosova para Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë & Intervistë me ministrin Zenun Pajaziti | Hapat | DW | 17.04.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Kosova para Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë & Intervistë me ministrin Zenun Pajaziti

Në Gjykatën ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë u dorëzuan të premten argumentet e Prishtinës, Beogradit dhe vendeve të tjera, lidhur me kërkesën e Asamblesë së Përgjitshme të OKB-së, për ekspertizën e ligjshmërisë së pavarësisë së Kosovës. Për këtë çështje flasin profesori Christian Tomuschat dhe Wim van Meurs.

Autoritetet e Prishtinës kanë kërkuar prej policëve serbë të larguar nga shërbimi policor, pas shpalljes së pavarësisë, që deri në fund të qershorit të kthehen në punë. Për këtë çështje flet ministri i Punëve të Brendëshme, Zenun Pajaziti.

Autor: Bahri Cani

Redaktoi: Esat Ahmeti

Audio dhe video për temën

 • Data 17.04.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HZ5P
 • Data 17.04.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HZ5P